هدف گروه اتاق سبز آگاهی بخشی صحیح هموطنان ارجمند علی الخصوص بانوان عزیز است

وبلاگ و اخبار

چه عواملی در موفقیت ایمپلنت تاثیرگذار است؟

وبلاگ و اخبار

بهترین نتایج را از ایمپلنت بگیرید

یکی از سوالات رایج، میزان موفقیت کاشت ایمپلنت به طور دائمی است. لذا لازم است ابتدا با عوامل دخیل در موفقیت جراحی ایمپلنت آشنا شوید.

  • مصرف سیگار: کشیدن سیگار یکی از عواملی است که بطور مستقیم می‌تواند فرآیند ترمیم زخم ناشی از جراحی را مختل کرده و شانس موفقیت جراحی ایمپلنت را کاهش دهد. لذا توصیه به افراد سیگاری این است که حداقل شش ماه قبل از کاشت ایمپلنت، سیگار کشیدن را متوقف کرده تا شانس موفقیت جراحی در آن‌ها افزایش یابد.
  • بافت استخوان: داشتن بافت استخوانی سالم و قوی لازمه موفقیت جراحی کاشت ایمپلنت است. اگر بافت استخوانی، تراکم کافی برای کاشت ایمپلنت را نداشته باشد، لازم است از یکی از انواع روش‌های پیوند استخوان استفاده شود.
  • ملاحظات جراحی: لازم است قبل از کاشت ایمپلنت، آناتومی فک و لثه توسط متخصص بررسی شود تا بهترین روش جراحی انتخاب گردد. در برخی موارد لازم است پس از کشیدن دندان، چند ماه اجازه داد تا محل حفره ترمیم شود سپس برای کاشت ایمپلنت اقدام کرد. در مواردی نیز می‌توان بلافاصله پس از کشیدن دندان اقدام به کاشت ایمپلنت کرد.
  • رژیم غذایی: نوع و نحوه خوردن غذا پس از کاشت ایمپلنت می‌تواند در نحوه برهمکنش ایمپلنت با استخوان فک تاثیر بگذارد. لذا توصیه می‌شود افراد پس از کاشت ایمپلنت، به مدت سه ماه فقط غذای نرم مصرف کرده و از جویدن غذا بوسیله دندان‌های مجاور ایمپلنت خودداری کنند. همچنین خوردن مواد سالم و مغذی برای سلامت عمومی و کمک به ترمیم هر چه بهتر زخم ناشی از جراحی ضروری است.
  • بهداشت فردی: رعایت بهداشت دهان و دندان بعد از کاشت ایمپلنت ضروری است. استفاده از مسواک، نخ دندان و شستشوی منظم دهان، خطر ابتلا به عفونت را کاسته و به ترمیم بهتر زخم و جوش خوردن هر چه بهتر ایمپلنت در استخوان کمک می‌کند.

برای آنکه بدانید آیا ایمپلنت‌های دندانی انواع مختلفی دارند؟ روی لینک آن کلیک کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر و تماس با ما روی لینک آن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها